Wojciech Marok, zawodnik Juranda Szczytno, zdobył dwa srebrne medale na Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, podczas których reprezentował Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Marok podwójnym wicemistrzem Polski
W kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych reprezentanci WSPol. nie mieli sobie równych

Trójka miotaczy Juranda Szczytno wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, które w dniach 19-21 maja odbyły się w Poznaniu. Na Mistrzostwach nasi zawodnicy reprezentowali swoją uczelnię - Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Najlepiej spośród nich spisał się Wojciech Marok, który był drugi w pchnięciu kulą (18.49) i rzucie dyskiem (53.03). Wynik uzyskany w kuli jest jego rekordem życiowym, spełniającym minimum PZLA na Mistrzostwa Europy U23 w Finlandii.

Tuż za podium w pchnięciu kulą uplasowali się pozostali reprezentanci WSPol. Jakub Borkowski (15.77) i Kacper Ruciński (14.85), zajmując odpowiednio czwarte i piąte miejsce. W dysku Ruciński był ósmy (42.24), a Borkowski – dziewiąty (39.24).

W klasyfikacji obejmującej tylko uczelnie społeczno-przyrodnicze reprezentanci WSPol. zajęli trzy pierwsze miejsca w obu konkurencjach.